Dare

GOLDEN VISAGolden Visa nedir?

Bu vize, 27 Eylül tarihli 14/2013 sayılı Kanunla oluşturulan ve önemli sermaye yatırımları gerçekleştirmek amacıyla İspanya topraklarına girmek isteyen yerleşik olmayan yabancılara yönelik yeni bir ikamet vizesi türüdür. Başka bir değişle Golden Visa programı, belirli koşulları sağlayan kişilerin, İspanya’da çerçevesi çizilmiş alanlara yatırım yapmaları halinde, yatırım yapan kişi ve ailesinin İspanya oturma iznini hızlı ve kolayca almaları sağlayan bir programdır.

Neden İspanya Golden Visa’ya başvurmalıyım?


İspanya Golden Visa’sına sahip olarak;

Üstelik tüm bunlar için yıl içinde İspanya’da kalmanıza gerek kalmadan…


Golden Visa alabilmek için nasıl bir yatırım yapmalıyım?


Yatırım için 3 ana seçenek bulunmaktadır:

1- Gayrimenkul Yatırım Seçeneği

Bu seçenekte, İspanya’da 500.000 €’luk gayrimenkule yatarım yaparak vize almanızı sağlar. Bu yatırımın tek bir mülke yapılması gerekmemektedir. Yatırımın, toplamda 500.000 € karşılığı tutarı aşma şartını sağladığı sürece, konut veya ticari bir ya da birden fazla mülkte yapılması mümkündür. Benzer şekilde gerekli minimum yatırım tutarını sağlama koşulu ile bir mülkün hissesi ile başvuru yapılabilir. Aynı zamanda mülkün 500.000 €’yu aşan kısmı için kredi kullanılabilir, alınan mülk kiraya verilebilir ve gelir elde edilebilir.


2- İspanya’da İş Geliştirme

Bu seçenek, İspanyol ekonomisine daha doğrudan katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Bu seçenekte kuracağınız iş ile;


gibi beklentileri karşılamanız istenmektedir. Bu amaçla kuracağınız iş için asgari 1 milyon €’luk yatırım şartı aranmaktadır.


3- Sermaye Transferi


Bu seçenekte İspanya’ya 1 milyon € ve üzeri bir sermaye transfer etmeniz beklenmektedir. Bunu, İspanyol Hazine Bonolarına yatırım yaparak, İspanyol şirketlerinden hisse alarak veya bir İspanyol Bankasındaki hesabınıza 1 milyon € aktararak yapabilirsiniz.

Golden Visa ile ilgili sorularınız için bizimle formu doldurarak iletişime geçebilir, online randevu alabilirsiniz.


İletişim formu

CAPTCHA Başka resim getir
Kod hatası! Lütfen tekrar giriniz